Olajkutak
2017. ápr. 10. 11:14 ,
4 hozzászólás

Depleting oil fields are yet another symptom of ecological overshoot as seen at the Kern River Oil Field in California
Oil wells
‘I don’t understand why when we destroy something created by man we call it vandalism, but when we destroy something created by nature we call it progress.’
4 hozzászólás - Olajkutak
Solymosi Lili - 2017. ápr. 19. 1:11
Nem értem, hogyha mi elpusztítunk valamit amit ember alkotott, azt vandalizmusnak hívjuk, de hogyha valami természet által alkotottat rombolunk le, azt fejlődésnek.
Töreky Regina - 2017. ápr. 24. 4:13
Nem értem, hogy amikor elpusztítunk valamit, amit az ember alkotott, azt úgy hívjuk vandalizmus, de ha elpusztítunk valamit, amit a természet alkotott, azt úgy hívjuk procedúra.
Nagy Zsombor - 2017. ápr. 25. 4:37
Én nem értem miért,hívjuk vandalizmusnak azt amikor összerombolunk egy ember által készített dolgot,de ha azt romboljuk össze amit a természet alkotott azt csak procedúrának hívjuk.
Kovács Maja - 2017. máj. 21. 8:32
Furcsa dolog, hogy az ember is a természet menetének része, mégis kiszakítottuk magunkat belőle, és az élet ellen dolgozunk. Persze most már küzdünk és próbáljuk megállítani azokat a folyamatokat, amiket elindítottunk. Így van ez azokkal az anyagokkal, amiket a Földből nyerünk ki. Ész nélkül használjuk el, és most realizáljuk, hogy nem örök olaj- és szénbányákkal rendelkezünk. Az olajkutak ráadásul már többször hatalmas katasztrófákat okoztak a tengerekben. Az olajkutak többsége szegény országokban található meg, amiből sajnos nem a szegények gazdagodnak, hanem a nagy országok mennek oda fúrni, és ezért nincs munkalehetősége a szegényeknek. Az olaj viszont nélkülözhetetlen az emberiség számára üzemanyag és egyéb felhasználások miatt. Remélem, helyre tud még állni valahogy az egyensúly természet és ember közt.